Blog

Spółka na Cyprze. Kiedy to ma sens.

Impulsem do tego wpisu jest to, że wciąż spora jest grupa inwestorów wykorzystujących spółki cypryjskie w swojej działalności oraz wciąż w mojej praktyce pojawiają się nowe zapytanie za założenie takiej spółki.

Kto jest beneficjentem rzeczywistym w fundacji prywatnej

Ochrona majątku: Kto jest beneficjentem rzeczywistym w fundacji prywatnej? Aktualnie rozgrywająca się na oczach całego kraju sprawa o oszustwo związana z planami realizacji pewnej inwestycji deweloperskiej składającej się z dwóch wież sprawiła, że w przestrzeni...

Czy planowanie podatkowe jest jeszcze możliwe?

Tempo i rozmiary zmian, które zaszły w przepisach krajowych w ostatnich latach skłaniają prawników, doradców podatkowych oraz przede wszystkim samych podatników do zadania sobie wyżej postawionego pytania.

Firma inwestycyjna na Cyprze – broszura informacyjna

Republika Cypru od ponad 30 lat cieszy się reputacją systemu prawnego oferującego inwestorom i przedsiębiorcom z całego świata profesjonalne i elastyczne rozwiązania prawne, podatkowe i finansowe. Przyjazny system podatkowy i nastawienie administracji publicznej, sprawnie działające sądy, stabilny system prawny i podatkowy oraz wykwalifikowani specjaliści z dziedziny prawa, podatków i finansów sprawiły, że Cypr cieszy się renomą regionalnego centrum usług prawnych i finansowych.